fbpx
preloader
Scroll to top
en sk

Vizitky sú stále živé


Ado Juráček - 1. júla 2020 - 0 comments

Používate ešte vizitky? Aj keď sa môže toto médium zdať ako prežitok, je tomu presne naopak. V súčasnosti vizitky zažívajú renesanciu. Nie však hocijaké vizitky, ale iba také, ktoré v rukách potenciálneho klienta vyvolajú zážitok.

Ja osobne nerozdávam vizitky vo veľkom. Nevnímam ich ako spotrebný materiál, hlavne ak za jednu vizitku zaplatím tlačiarovi euro. Výber papiera, razba, rôzne alternatívne techniky tlače. To všetko vie hodnotu vizitky posunúť na vyšší level. Či už estetický alebo finančný. Zmyslom vizitky je zanechať informácie o svojej osobe tej druhej, však? Dôležité však je, ako tieto informácie podáte. Vizitka by nemala byť v súčasnosti iba kúsok papiera, ktorý zapadne v peňaženke.

Pozrite sa na zopár tipov, ako vytvoriť vkusnú vizitku, s ktorou zanecháte dojem:

1. Výber papiera

Základ úspechu pri tlači vizitky je výber samotného papiera. Hlavne, ak je váš dizajn minimalistický. Na obyčajnom papieri môže vyzerať lacno. Pre svoje vizitky si môžete vybrať viacero farebných odtieňov naraz a vytvoriť sériu.

2. Kombinácia papierov

Keďže je vizitka obojstranné médium, prekvapiť môžete kombináciou dvoch rozdielnych papierov. Pre informačnú stranu odporúčam vybrať svetlý papier, na ktorom budú informácie dostatočne kontrastné. Vizitky tak okrem iného získajú aj na pevnosti.

3. Tlač bielou

Zmeňte svoje dizajnové myslenie. Ak je podklad vašej vizitky farebný, nepotláčajte biely papier. Zvoľte radšej tlač bielou na farebný papier. Je to oveľa ekologickejšie riešenie. Navyše tak zachováte pôvodnú štruktúru papiera.

4. Razba

Nič neoživí vizitku lepšie ako haptický efekt. Vtlačené alebo vypuklé logo. Prejdite po ňom párkrát prstom a pocítite ten upokojujúci efekt. Raziť môžte aj bez metalickej alebo farebnej fólie. Iba tak, naslepo.

5. Farebné hrany

Pamätáte si staré knihy, ktorých listy mali zlaté hrany? To isté sa dá vytvoriť aj na vizitke. Tento efekt je viditeľnejší ak sú vizitky naukladané na sebe. Citlivé oko si však všimne tento jemný detail aj na jedinej vizitke.

Potrebujete pomôcť s dizajnom a výrobou vizitiek? Neváhajte nás kontaktovať.