preloader
Scroll to top

Koncept etickej značky inšpirovanej narodením

Cieľ

Cieľom projektu bolo vytvorenie priestoru, kde môžeme realizovať vlastné nápady pre bábätká. Inšpiráciou pre založenie vlastnej značky nám bol príchod našej dcéry Zoe a starší projekt pre jedného klienta.

Názov

Pri tvorbe názvu sme nemuseli chodiť ďaleko. Rovnako, ako sa Zoe stala našou dcérou, Malinka sa stala dcérou Malina Studia. Našim zámerom bolo zachovať prepojenie značky s našim štúdiom, pretože vizualita produktov bola založená na práci s typografiou.

Koncept

Impulz k vytvoreniu prvého produktu, ktorým sme sa odlíšili od konkurencie, prišiel niekoľko rokov dozadu. Dostali sme požiadavku vytvoriť darčekový produkt, detské body s údajmi o narodení. Vtedy sme navrhli jednorázové typografické riešenie, nič neobvyklé. V rámci našej značky sme tento nápad chceli posunúť ďalej. Vďaka pečiatkám, ktoré otláčame ručne, sme vytvorili jedinečnú estetiku formulára.

Ekológia a etická výroba

Na hodnoty značky sme mysleli aj pri výbere materiálov. Detské body sú ušité z certifikovanej organickej bavlny. Pri navrhovaní obalu produktu sme mysleli na jeho znovupoužiteľnosť. Preto naše rozhodnutie padlo na vrecko, ktoré môžte neskôr použiť na vatové tyčinky alebo drobné detské hračky.

Sú hodnoty vašej značky zrozumiteľne odkomunikované? Ak si nie ste istý, je čas porozprávať sa.